07:42
30 بهمن 1396
2018.Feb.19

مقوله‌ی مقوله‌ی "حجاب" از منظری دیگر و عمومی‌تر [نه فقط پوشش بانوان] ادامه ...
جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. ادامه ...
تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند ادامه ...
معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است ادامه ...
رئیس خانه احزاب کشور:
نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد رئیس خانه احزاب کشور: نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد ادامه ...

■ *** - دولت عراق: ابوبکر البغدادی هنوز زنده است

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

24 بهمن 1396 - 00:00:00

مقام‌های عراق می‌گویند، ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش هنوز زنده است و توانسته از حملات جان سالم به‌در برد.

 

عراق / به گزارش دریافت خبر این پایگاه: مدیرکل واحد ضد ترور در وزارت کشور عراق در بغداد می‌گوید، ابوبکر البغدادی، رهبر گروه (داعش) موسوم به دولت اسلامی در حملات هوایی به‌شدت زخمی شده اما زنده مانده و در بیمارستانی صحرایی در شمال شرقی سوریه تحت معالجه قرار دارد    .

به گزارش سی‌ان‌ان به نقل از منابع خبری، البغدادی، در یک حمله هوایی به شدت زخمی شده بود. این خبرگزاری به نقل از مقامات امریکایی افزود: البغدادی ماه پیش مصدوم شد، اما این گروه تروریستی، او را برای طول مداوای پنج ماهه، تحت مراقبت دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از روزنامه دولتی الصباح، ابوعلی البصری روز دوشنبه (۱۲ فوریه/ ۲۳ بهمن) خبر زنده بودن البغدادی را اعلام کرده است.

بر اساس گفته‌های او، البغدادی جراحت‌های متفاوتی برداشته است او همچنین دیابت و شکستگی‌های متعدد استخوان دارد به‌طوری که نمی‌تواند بدون کمک راه برود. البصری این خبر را با استناد به اطلاعات موثق و اسناد شبه‌نظامیان داعش اعلام کرده است.

خبرگزاری آلمان: روسیه در ژوئن سال ۲۰۱۷ از کشته شدن البغدادی خبر داد، اما این خبر چند هفته بعد از سوی آمریکایی‌ها مورد تردید قرار گرفت.

البغدادی، خلیفه خودخوانده گروه تروریستی دولت اسلامی که نام حقیقی‌اش ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرائی است، در صدر فهرست تازه ‌منتشر‌شده عراق برای رهبران تروریست تحت تعقیب بین‌المللی قرار دارد.

رهبر داعش تنها یک بار در ژوئیه سال ۲۰۱۴ بعد از آن که این گروه قسمت‌های وسیعی از کلان‌شهر موصل، واقع در شمال عراق را تصرف کرد، در مسجدی در این شهر در ملاء عام ظاهر شد.

 

 

 


Advertisment