07:44
30 بهمن 1396
2018.Feb.19

مقوله‌ی مقوله‌ی "حجاب" از منظری دیگر و عمومی‌تر [نه فقط پوشش بانوان] ادامه ...
جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. ادامه ...
تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند ادامه ...
معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است ادامه ...
رئیس خانه احزاب کشور:
نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد رئیس خانه احزاب کشور: نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد ادامه ...

■ *** - (ساعاتی پیش) حزب حاکم آفریقای جنوبی،تصمیم به برکناری زوما گرفت

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

24 بهمن 1396 - 00:00:00

حزب حاکم ای ان سی رسما از جیکوب زوما، رئیس جمهور، که چند ماه است در برابر درخواست‌ها برای استعفا مقاومت می کند خواهد خواست کناره گیری کند.

 

آفریقا / به گزارش دریافت خبر این پایگاه: رسانه های آفریقای جنوبی گزارش می دهند که حزب حاکم ای ان سی رسما از جیکوب زوما، رئیس جمهور، که چند ماه است در برابر درخواست ها برای استعفا مقاومت می کند خواهد خواست کناره گیری کند  .

بنابه گزارش‌ها، مقامهای ارشد حزب در پی مذاکراتی طولانی که تا ساعات نخست صبح سه شنبه ادامه داشت به این تصمیم رسیده اند.

اگر آقای زوما، ۷۵ ساله، به این درخواست بی اعتنایی کند با رای اعتماد پارلمان مواجه خواهد شد. انتظار می‌رود او رای اعتماد نیاورد.

آقای زوما که سال ۲۰۰۹ رئیس جمهور شد با ادعاهای فساد روبرو بوده است.

ای ان سی رسما این طرح را تایید نکرده است اما منابع آگاه حزب این تصمیم را برای رسانه‌های آفریقای جنوبی و خبرگزاری رویترز تشریح کرده اند.

بی‌بی‌سی: آقای زوما از ماه دسامبر در برابر فشارهای روزافزون برای استعفا مقاومت می کند، زمانی که سیریل راماپوزا به عنوان رهبر حزب ای ان سی جانشین او شد.

هنوز معلوم نیست که آقای زوما چه واکنشی به این درخواست نشان خواهد داد.

پیشتر آقای راماپوزا نشست کمیته اجرایی ای ان سی را ترک کرد تا به محل سکونت آقای زوما برود. گفته می شود او رئیس جمهور را از تصمیم حزب مطلع کرده است. او بعدا به نشست کمیته حزب بازگشت.

 

 


Advertisment