07:43
30 بهمن 1396
2018.Feb.19

مقوله‌ی مقوله‌ی "حجاب" از منظری دیگر و عمومی‌تر [نه فقط پوشش بانوان] ادامه ...
جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. ادامه ...
تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند ادامه ...
معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است ادامه ...
رئیس خانه احزاب کشور:
نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد رئیس خانه احزاب کشور: نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد ادامه ...

■ روحانی: دهه فجر سال آینده باید دهه افتتاح هزاران پروژه مهم در سراسر کشور باشد

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

22 بهمن 1396 - 00:00:00

رئیس جمهور، قانون اساسی را بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث حضرت امام(ره) دانست و با تاکید بر اینکه این قانون، معیار اساسی برای وحدت و اتحاد در کشور است، اظهارداشت: هرکس که قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی است و باید به او احترام گذاشت.

 

تهران / رییس جمهور در سخنرانی مراسم پر شکوه 22 بهمن گفت: ما امروز برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی به همه اصولگرایان‌، اصلاح طلبان ، اعتدال گرایان و به همه کسانی که به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارند ، نیاز داریم  .

رییس جمهور افزود: تمام اقوام ایرانی ، پیروان مذاهب تشیع و اهل سنت و تمام ادیان و هر کس که این قانون اساسی را قبول دارد،  انقلابی هستند.

دکتر روحانی با ابراز خرسندی از حضور در اجتماع بزرگ مردم تهران در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت:

ویژگی مهم مراسم امسال این است که وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم و باید سال آینده به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد و ما  باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.

دکتر روحانی اظهارداشت: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم و در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند برخی ها خودشان خواستند از قطار انقلاب پیاده شوند و برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می توانستیم پیاده نکنیم و امروز باید همه را مجددا به سوار شدن قطار موفقیت و پیروزی انقلاب دعوت کنیم .

رییس جمهور تاکید کرد: ما یک ملت هستیم و یک آرمان داریم و در پی عظمت ایران بزرگ و تفوق فرهنگ اسلام و هویت ایرانی – اسلامی در دل جوانان عزیزمان هستیم.

دکتر روحانی با اشاره به تلاش دشمنان فرامنطقه ای برای تجزیه عراق و سوریه و تلاش های ایران اسلامی برای به شکست کشاندن این توطئه دشمنان گفت: توطئه گران  می‌خواستند وحدت کشور عراق را از بین ببرند اما هوشیاری ملت عراق و کمک کشورهای منطقه، تمامیت ارضی و وحدت ملی کشورهای دوست ما را در این منطقه تضمین کرد.

رئیس جمهور افزود: آنها همچنین می‌خواستند در لبنان ناآرامی‌های طولانی به وجود بیاورند و این کشور را به میدان جنگ و اختلاف تبدیل کنند اما هوشیاری مردم لبنان و حمایت کشورهای دوست‌، این توطئه آمریکا و صهیونیسم را نیز خنثی کرد.

رییس جمهور همچنین به شکست توطئه اخیر آمریکا در ایران اسلامی پرداخت و افزود: آمریکایی‌ها می‌خواستند در امور داخلی کشورمان مداخله کنند اما مردم ما به آنها جواب رد دادند و با وحدت ، اتحاد و ایستادگی‌خود ،توطئه آمریکایی‌ها را خنثی کردند. آمریکایی ها  به شورای امنیت سازمان ملل رفتند و می‌خواستند علیه ملت ایران توطئه کنند اما خوشبختانه اعضای شورای امنیت به آمریکا پاسخ منفی دادند.

دکتر روحانی به حضور گسترده تروریست ها و اقدامات وحشیانه آنها در برخی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: همین تروریست ها در قدم‌های اول خود که خواستند وارد مرزهای ایران اسلامی شوند با نیروهای امنیتی و سپاه مواجه شده و یا اسیر و یا کشته شدند و این به معنای پیشرفت دفاعی کشور است.

   رییس جمهور اظهارداشت: کشور امروز در زمینه ساخت ناوچه ، هلی‌کوپتر ، هواپیما ، تانک ، موشک ، رادار  ، موشک ضدهوایی و ماهواره و ماهواره‌بر خودکفا شده است . در سطح جهان اعلام کردیم، توانمند و قدرتمندیم و روی پای خود ایستادیم و در مسیر درست حرکت می‌کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه کشور به رغم دستاوردهای گسترده باکاستی هایی نیز مواجه است ، گفت: در 39 سال در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت کردیم و موفق و پیروز شدیم اما در عین حال در زمینه‌هایی هم کاستی‌ها و تأخیرهایی داشتیم و موفقیت‌هایمان به اندازه کافی نبود و در تصمیم‌گیری شاید تأخیر کردیم و  شاید در بیان واقعیت با شفافیت با مردم خود صحبت نکردیم. ما در زمینه بانک، مالیات، بودجه‌ریزی، عقب‌ماندگی‌هایی داریم و باید عقب‌ماندگی و کاستی ها  را جبران کنیم.

دکتر روحانی گفت: در مسأله برجام نیز آمریکایی‌ها تاکنون چند نوبت برای از بین بردن این توافق مهم منطقه‌ای و بین‌المللی تلاش کردند اما تا امروز ناموفق بوده اند و اعلام می‌کنم ملت ما به عهد خودش تا روزی پایبند است که طرف مقابل ما هم به عهد خود پایبند باشد و مجددا تأکید می‌کنم اگر بخواهند از پیمانی خارج شوند، ضرر آن را خیلی زود خواهند دید. ملت ما ملتی است که راه موفقیت و پیروزی خود را ادامه می‌دهد.

دکتر روحانی اظهارداشت: سال آینده به عنوان سال چهلم انقلاب باید سال وحدت باشد. رسانه‌های ما، اخلاق خوش اسلامی را پیش بگیرند و به ملت امید و نشاط دهند. سال آینده سال نشاط است  و در ورزشگاه‌ها ، دانشگاه‌ها ، سینماها و خیابان‌ها باید نشاط باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه "سال آینده، سال نشاط و امید برای ملت ایران است و باید دشمن را مأیوس کنیم"، تصریح کرد:از اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدالگرا، همه احزاب و تشکل‌ها و همه مردم خواهش می کنم  بیایید با هم باشیم.هزار دوست کم است و یک دشمن بسیار زیاد است، با هم دوستی کنیم و قدر همدیگر را بدانیم. کینه‌ها را رها کنیم. چند سال کینه، چند سال سخن ناروا گفتن. ما برادریم و همه ایرانی و مسلمانیم و منافع مشترک داریم. مسایل کوچک را رها کنیم ، متحد شویم و در کنار هم قرار بگیریم.

رئیس جمهور  به توطئه آمریکایی‌ها  علیه قدس، فلسطین و مردم منطقه اشاره کرد و گفت: آنها می خواستند بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت صهیونیست‌ها اعلام کنند اما جهان در برابر این توطئه ایستاد و نه تنها کشورهای اسلامی بلکه به جز چند کشور همه کشورها با این توطئه آمریکایی‌ها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مخالفت کردند.

دکتر روحانی تاکید کرد : اکنون ما شاهد ثبات بیشتر منطقه، تضعیف بیشتر آمریکا و صهیونیسم و شور و نشاط بیشتر ملت ایران برای تعالی و پیشرفت هستیم.

 

 


Advertisment