07:44
30 بهمن 1396
2018.Feb.19

مقوله‌ی مقوله‌ی "حجاب" از منظری دیگر و عمومی‌تر [نه فقط پوشش بانوان] ادامه ...
جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. ادامه ...
تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند ادامه ...
معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است ادامه ...
رئیس خانه احزاب کشور:
نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد رئیس خانه احزاب کشور: نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد ادامه ...

■ ***- آغاز مسابقات المپیک زمستانی در شهر پیونگ‌چانگِ کره جنوب + زیباترین عکس‌ها

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

20 بهمن 1396 - 00:00:00

ورود مشترک روزشکاران دو کره به استادیوم که از آشتی دو کشور حکایت داشت، با کف‌زدن‌های پرشور تماشاگران همراه بود. دو ورزشکار از کره شمالی و جنوبی، پرچم "کره متحد" را در دست داشتند.

 

المپیک / به گزارش دریافت خبر این پایگاه: بیست‌و‌سومین دوره مسابقات المپیک زمستانی در شهر پیونگ‌چانگ در کره جنوبی با برنامه‌های متنوع و رنگارنگ آغاز شد. در این مراسم ورزشکاران کره شمالی و جنوبی با هم به ورزشگاه وارد و با هلهله تماشاگران روبه‌‌رو شدند.

رویترز نوشت: بازی‌های المپیک، با نمایشی قابل توجه، در مورد «دیپلماسی صلح» آغاز گردید.

این خبرگزاری افزود: المپیک امسال در کره جنوبی، با بازی آتش و یخ و شادی افتتاح گردید.

بیشترین توجه سیاسی این دوره از مسابقات المپیک، به صلح بین دو کره بود.

مون جه- این، رئیس جمهوری کره جنوبی و همچنین کیم یو جونگ، خواهر جوان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در مراسم افتتاح مسابقات المپیک زمستانی در شهر پیونگ‌چانگ شرکت داشتند.

در مراسم افتتاحیه بیست‌و‌سومین دوره از مسابقات المپیک زمستانی در شهر پیونگ‌چانگِ کره جنوبی، ورزشکاران دو کشور کره شمالی و جنوبی زیر پرچم "کره متحد" در مراسم افتتاحیه شرکت کردند  .

ورود مشترک این ورزشکاران به استادیوم که از آشتی دو کشور حکایت داشت، با کف‌زدن‌های پرشور تماشاگران همراه بود. دو ورزشکار از کره شمالی و جنوبی، پرچم "کره متحد" را در دست داشتند. گفته شده: رهبر کره شمالی وظایف مهمی را در بخش تبلیغات حزب کارگران کره شمالی به عهده خواهر خود گذاشته است.

رژه تیم‌های شرکت‌کننده طبق سنتی دیرینه با ورود ورزشکاران یونان به استادیوم آغاز شد. و تیم‌ها به ترتیب وارد استادیوم شدند. تیم روسیه زیر پرچمی با علامت المپیک که یک زن کره‌ای آن را حمل می‌کرد وارد استادیوم شد. ورزشکاران روسیه به خاطر رسوایی دوپینگ حق شرکت با پرچم کشور خود را نداشتند.

دمای هوا در پیونگ‌چانگ دو درجه سانتیگراد زیر صفر بود و به نسبت روزهای پیش اندکی گرم‌تر شده بود. تماشاگران می‌توانستند از دست‌اندرکاران مراسم پتو و بارانی گرم دریافت کنند.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، در این مراسم به زبان کره‌ای گفت: «سلام و عصر به خیر پیونگ چانگ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک خواستار بازی‌هایی منصفانه شد و شرکت ورزشکاران کره شمالی و کره جنوبی را در کنار هم نشانی از قدرت ورزش دانست. رئیس جمهوری کره جنوبی در ساعت ۴۲: ۲۱ به وقت محلی شروع بازی‌ها را اعلام کرد.

نخستین دوره از این رقابت‌ها در سال ۱۹۲۴ در شامونی در نواحی آلپ فرانسه انجام گرفته بود. البته مسابقات شامونی در آن زمان به عنوان مسابقات بین‌المللی زمستانی برگزار شده بود و بعدها از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به عنوان بازی‌های المپیک به ثبت رسید.

 


 


Advertisment