07:45
30 بهمن 1396
2018.Feb.19

مقوله‌ی مقوله‌ی "حجاب" از منظری دیگر و عمومی‌تر [نه فقط پوشش بانوان] ادامه ...
جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. جمعیت زندگی: از مردم هستیم و همراه با مردم، در بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می‌کنیم. ادامه ...
تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند تشکل های سیاسی مردم را به حضور در راهپیمایی۲۲بهمن دعوت کردند ادامه ...
معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است معاون سیاسی وزیر کشور: حق برگزاری اجتماعات منحصر به گروههای سیاسی است ادامه ...
رئیس خانه احزاب کشور:
نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد رئیس خانه احزاب کشور: نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد ادامه ...

■ ***- مارتین شولتس، دیگر وزیر خارجه آلمان نمی‌شود

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

20 بهمن 1396 - 00:00:00

مارتین شولتس، رهبر حزب سوسیال ‌دمکرات‌ آلمان به دلیل مخالف‌های مطرح شده در این حزب وارد کابینه دولت آتی آلمان نمی‌شود. شولتس رئیس‌پیشین پارلمان اروپا قرار بود وزیر خارجه آلمان شود.

 

آلمان / به گزارش دریافت خبر این پایگاه: مارتین شولتس، رهبر حزب سوسیال ‌دمکرات ‌آلمان روزهای پرتنشی را از سر می‌گذراند. او جمعه (۹فوریه/ ۲۰ بهمن) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد وارد کابینه دولت آتی آلمان نخواهد شد و امیدوار است که با این موضع‌گیری بحث بر سر تقسیم پست‌های کلیدی دولت در حزب سوسیال دمکرات خاتمه یابد.

به گزارش خبرگزاری آلمان: یک روز پیش از انتشار این بیانیه، زیگمار گابریل رهبر پیشین حزب سوسیال ‌دمکرا‌ت‌ تلویحأ مارتین شولتس را به عهدشکنی متهم کرده بود. گابریل به خبرگزاری آلمان گفته بود در حزب او کسی پای حرفش نمی‌ایستد  .

گابریل پیش از شولتس رهبر حزب سوسیال ‌دمکرات بود. او پس از انتخاب فرانک‌−والتر اشتاین‌مایر به مقام ریاست‌جمهوری آلمان جانشین او در وزارت‌خارجه شد و رهبری حزب را به سیاستمدار شناخته شده این حزب مارتین شولتس، رئیس پیشین پارلمان اروپا واگذار کرد.

مارتین شولتس که تصمیم داشت صدراعظم آلمان شود در جریان مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرده بود که وارد دولت آنگلا مرکل نمی‌شود. او پس از شکست سخت حزب خود در انتخابات پارلمانی هرگونه ائتلاف با حزب آنگلا مرکل را رد کرد اما در نهایت به درخواست رئیس‌جمهوری آلمان وارد مذاکره با احزاب دمکرات‌مسیحی و سوسیال مسیحی شد.

پس از پایان مذاکرات فشرده احزاب بر سر قرارداد دولت آینده آلمان‌، سوسیال دمکرات‌ها اعلام کردند که شش پست کلیدی کابینه از جمله وزارت‌خارجه را در اختیار خواهند داشت. مارتین شولتس قرار بود وزیر خارجه شود. این تصمیم واکنش‌های بسیاری را میان سوسیال دمکرا‌ت‌ها برانگیخت.

قرارداد دولت ائتلافی آینده آلمان هنوز نهایی نشده است و به موافقت اعضای حزب سوسیال دمکرات منوط است و قرار است اوایل ماه مارس در مورد آن رأی‌گیری درون‌حزبی شود.

 

 


Advertisment