04:54
30 دي 1396
2018.Jan.20

تحلیلی اجمالی بر وقایع اخیر، از منظری دیگر تحلیلی اجمالی بر وقایع اخیر، از منظری دیگر ادامه ...
ضد انقلاب‌های وطن فروش، همیشه حق اعتراضات و مطالبات مدنی این مردم را سلب نموده‌اند ضد انقلاب‌های وطن فروش، همیشه حق اعتراضات و مطالبات مدنی این مردم را سلب نموده‌اند ادامه ...
حسام رضایی - راهی که به ترکستان است! حسام رضایی - راهی که به ترکستان است! ادامه ...
آیت‌الله حائری شیرازی رحمة الله علیه: تفکر - استعمار نو و تعطیل فکر آیت‌الله حائری شیرازی رحمة الله علیه: تفکر - استعمار نو و تعطیل فکر ادامه ...
از نماز تا اربعین – تداوم، پویایی و ثمر بخشی هر حرکت درستی، در گرو سه عامل است. از نماز تا اربعین – تداوم، پویایی و ثمر بخشی هر حرکت درستی، در گرو سه عامل است. ادامه ...
لحظه وداع پیامبر (ص) با حضرت زهرا(س) چه گذشت؟ لحظه وداع پیامبر (ص) با حضرت زهرا(س) چه گذشت؟ ادامه ...
طبق روایت، زلزله بلایی برای عبرت گناهکاران است؛ اما زلزله‌ی اخیر گربانگیر بدبخت و بیچاره‌ها شد. ولی ثروتمندان مرتکب گناه (رشوه و ربا ...) می‌شوند؟! طبق روایت، زلزله بلایی برای عبرت گناهکاران است؛ اما زلزله‌ی اخیر گربانگیر بدبخت و بیچاره‌ها شد. ولی ثروتمندان مرتکب گناه (رشوه و ربا ...) می‌شوند؟! ادامه ...
نشست نقد و بررسی آرای برونو لاتور؛ علم هیچ سوال معرفت شناختی مطرح نمی کند/ من پراگماتیست هستم نشست نقد و بررسی آرای برونو لاتور؛ علم هیچ سوال معرفت شناختی مطرح نمی کند/ من پراگماتیست هستم ادامه ...
شعارهای تجمع مقبره کوروش فاشیستی بود/ پیوند فاشیسم و لیبرالیسم شعارهای تجمع مقبره کوروش فاشیستی بود/ پیوند فاشیسم و لیبرالیسم ادامه ...
استاد فلسفه پروفسور جان کوزی: آمریکا خشن است؛ نه به خاطر اسلحه استاد فلسفه پروفسور جان کوزی: آمریکا خشن است؛ نه به خاطر اسلحه ادامه ...
***- دکتر نیلوفر چینی چیان - «نقش و جایگاه گفتمان عدالت در سیاست‌ورزی» - (بخش ششم / پرواز عدالت – سده میانی)                    ***- دکتر نیلوفر چینی چیان - «نقش و جایگاه گفتمان عدالت در سیاست‌ورزی» - (بخش ششم / پرواز عدالت – سده میانی) ادامه ...
«باز روایت مناظره جامعه‌گرایان – لیبرال‌ها؛ راهی برای فهم دیگری » - موضوع نشست مرکز مطالعات خاورمیانه - گروه روندها فکری (بخش دوم / پایانی) «باز روایت مناظره جامعه‌گرایان – لیبرال‌ها؛ راهی برای فهم دیگری » - موضوع نشست مرکز مطالعات خاورمیانه - گروه روندها فکری (بخش دوم / پایانی) ادامه ...
رئیس خانه احزاب کشور:
نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد رئیس خانه احزاب کشور: نگاه فعلی به احزاب کنترلی است/ دولت بودجه احزاب را نداد ادامه ...
آخرین وضعیت بررسی لایحه آخرین وضعیت بررسی لایحه "قانون جامع انتخابات" ادامه ...
کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها در شورای نگهبان تایید شد کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها در شورای نگهبان تایید شد ادامه ...
ابطال آرای منتخبان شورای شهر در برخی شهرها + جزئیات ابطال آرای منتخبان شورای شهر در برخی شهرها + جزئیات ادامه ...
۱۴ صندوق تهران مجددا کنترل می‌شود ۱۴ صندوق تهران مجددا کنترل می‌شود ادامه ...
*** آمریکا: کره شمالی مایه دردسر است؛ تحریم‌ها تشدید شوند *** آمریکا: کره شمالی مایه دردسر است؛ تحریم‌ها تشدید شوند نمایش ...
خندوانه به سبک امریکایی خندوانه به سبک امریکایی نمایش ...
کشمیر - خالی کردن حرص نظامیان، با تخریب موتور سیکلت مردم کشمیر - خالی کردن حرص نظامیان، با تخریب موتور سیکلت مردم نمایش ...
شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 2 شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 2 نمایش ...
شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 1 شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 1 نمایش ...
سیل فرانسه - پاریس سیل فرانسه - پاریس نمایش ...

■ وقتی معماران شدیدترین جنگ ها، ترورها و تحریم‌های دارویی و اقتصادی برای مردم ایران اشک تمساح می‌ریزند

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

11 دي 1396 - 00:00:00

کسانی که همیشه تاریخ شدیدترین غارتگری‌ها، جنگ‌ها و تحریم‌های دارویی و اقتصادی را علیه مردم ایران داشته اند حال حمایت خود را از اغتشاشات در ایران اعلام کرده‌اند، چرا که زمینه را برای منافع دوباره و سلطه خود مناسب می بینند.

ایران پی ان – ایران در جهان: از زمان آغاز برخی تجمعات اعتراضی به وضعیت اقتصادی و معیشتی که مسبب آن تحریم‌های غرب است.  دشمنان ایران، همان‌طور که انتظار می‌رفت تلاش برای استفاده از این وضع و سازمان دهی آن به نفع اهداف خود و سلطه بر این مرز و بوم،  «حمایت از مردم ایران» را در این اعتراضات که به اغتشاش انجامید در دستور کار قرار داده‌اند.

گزارش زیر نگاهی است به اینکه چه‌کسانی و با چه‌خط فکری تا کنون حمایت خود را از این اغتشاشات اعلام کرده‌اند.

کاتن؛ نزدیک به تروریست‌های منافقین

Image result for ‫«تام کاتن»‬‎

حمایت از این اغتشاشات با توئیت روز جمعه «تام کاتن»، سناتور تندروی ضدایرانی و از مشاوران «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا آغاز شد. او که از جمله تهیه‌کنندگان طرح‌های ضدایرانی در مجلس سنا علیه ایران و از مخالفان برجام است در توئیتی نوشت که آمریکا بایستی از «مردم ایران» که علیه حکومت صحبت می‌کنند حمایت بکند. کاتن از اعضای نزدیک به گروهک تروریستی منافقین در کنگره محسوب می‌شود.

تیلرسون؛ حامی رسمی براندازی


 

ایران پی ان – آمریکای شمالی: وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در اقدامی مداخله جویانه و با تکرار ادعاهای واهی مقامات این کشور، در بیانیه ای «از تمام کشورهای جهان خواست تا آشکارا از مردم ایران و مطالبات آنان حمایت کنند!»

در این بیانیه آمده است: «ما گزارش‌ها در خصوص تظاهرات مسالمت‌آمیز شهروندان ایرانی در تعدادی از شهرهای این کشور را دنبال می‌کنیم و دولت آمریکا بازداشت معترضان در ایران را به شدت محکوم می کند!»

در ادامه این بیانیه آمده است: «روز چهاردهم ژوئن ۲۰۱۷، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در گزارشی به کنگره تصدیق کرد که از عناصری در داخل ایران که بتوانند باعث انتقال صلح آمیز حکومت در این کشور شوند، حمایت خواهد کرد. امروز وزیر خارجه بار دیگر حمایت عمیق خود را از مردم ایران تکرار کرد!»

گفتنی است که به دنبال تجمع اعتراضی روز پنجشنبه جمعی از مالباختگان مؤسسات مالی در مشهد که با شعارها و مطالبات اقتصادی مردم همراه بود، روز جمعه برخی نقاط کشور از جمله کرمانشاه، رشت، ساری، قم، قزوین و همدان شاهد تجمعاتی محدود بود.

ساعاتی بعد از بیانیه کاتن، «هیثر ناوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به حمایت صرف از برگزارکنندگان تجمعات غیرقانونی بسنده نکرد و رسماً اعلام کرد «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا از براندازی حکومت ایران حمایت می‌کند. 

در این بیانیه، ضمن اعلام حمایت دولت ترامپ از «تظاهرات‌کنندگان» آمده است: «روز 14 ژوئن 2017، وزیر خارجه تیلرسون در برابر کنگره شهادت داد که از "آن دسته از عوامل داخلی ایران که بتوانند باعث انتقال مسالمت‌آمیز حکومت بشوند، حمایت می‌کند. همان‌طور که ما می‌دانیم، آن عوامل در داخل ایران حضور دارند". وزیر خارجه آمریکا امروز بار دیگر حمایت عمیق خود را از مردم ایران اعلام می‌کند».

ترامپ؛ طراح فرمان منع سفر ایرانیان به آمریکا

دقایقی بعد از بیانیه وزارت خارجه، کاخ سفید هم در بیانیه‌ای مستقل تلاش کرد تجمعات اعتراضی در ایران را به سیاست‌های منطقه‌ای ایران نسبت بدهد.

 در آن بیانیه آمده است: «گزارش‌های متعددی درباره تظاهرات مسالمت‌آمیز شهروندان ایران که از فساد حکومت و هدر دادن سرمایه‌های ملت برای تأمین مالی تروریسم در خارج از این کشور به‌تنگ آمده‌اند، وجود دارد. حکومت ایران بایستی به حقوق مردم خود از جمله حقوق آنها برای ابراز عقایدشان احترام بگزارد. دنیا در حال نظاره است».

ساعتی بعد ترامپ، بیانیه کاخ سفید را توئیت کرد. او همچنین روز شنبه هم با بازنشر بخش‌هایی از سخنرانی توهین‌آمیز خود در سازمان ملل متحد درباره ایران حمایت خود را از اغتشاشات اعلام کرد. ترامپ در این سخنرانی می‌گوید: «کل دنیا می‌دانند که مردم خوب ایران خواستار تغییر هستند و غیر از قدرت نظامی عظیم ایالات متحده، آنچه سران ایران بیشترین هراس را از آن دارند، مردم این کشور است».

هیجان‌زدگی فعلی ترامپ برای حمایت از «مردم و شهروندان ایران» در حالی است که او چندی پیش، بعد از زلزله کرمانشاه به درخواست‌ها برای تسلیت به خانواده‌های قربانیان و حادثه‌دیدگان توجهی نشان نداد و از انتشار پیام در توئیتر در این باره خودداری کرد.

اقدامات ضدبشردوستانه ترامپ در آن حادثه به همین جا ختم نشد و  خزانه‌داری دولت او چندی بعد با انتشار بیانیه‌ای خواستار رعایت تحریم‌ها در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان ایرانی شد. رسانه‌ها مدتی بعد گزارش دادند تفاسیر سخت‌گیرانه از این بیانیه باعث شده فیس‌بوک و برخی سایت‌های خیریه صدها هزار دلار کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده در خارج از ایران برای کمک به حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه را مسدود کنند. 

«شهروندان ایران» که ترامپ اکنون از آنها سخن می‌گوید همان کسانی هستند که او حدود سه ماه پیش آنها را «ملت تروریست» خطاب کرد.

 طرح این سؤال نیز خالی از نکته نیست که؛ آیا «تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز» که ترامپ مدعی حمایت از آنها است مشمول فرمان منع مهاجرت او که شهروندان ایران را از ورود به خاک آمریکا منع می‌کند هستند یا خیر؟

رایان؛ حامی افراطی تحریم‌ها علیه ایران

«پل رایان»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حامیان افراطی‌ طرح‌های تحریمی علیه ایران و از قانونگذاران صاحب‌نفوذ در کنگره که رهبری جریان‌های ایران‌هراسانه را به‌عهده دارند حمایت از «معترضان غیرخشن در ایران» را مهم ارزیابی کرد.

او فرصت را برای حمله به سیاست‌های منطقه‌ای ایران و حمایت از گروه‌های مقاومت که به‌اذعان دولت‌های سوریه و عراق نقش بارزی در مبارزه داشته‌اند مهیا دید و گفت این تظاهرات‌ها نتیجه حمایت‌های ایران از «سازمان‌های تروریستی» است.

«رایان» از جمله مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) است و بعد از انعقاد این توافق، نقش مؤثری در ایجاد ابهام پیرامون این سرنوشت آن و محقق نشدن مزایای آن برای مردم ایران داشته است.

تد کروز، جنگ‌طلب و طرفدار براندازی

Image result for ‫تد کروز‬‎

«تد کروز» نماینده مجلس سنا را که یکی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود می‌توان یکی از فعال‌ترین کاربران توئیتر دانست که بعد از آغاز تجمعات در ایران اقدام به نشر و بازنشر دست‌کم 12 مطلب از جمله عکس و فیلم درباره تجمعات در ایران کرده است.

این سناتور جمهوری‌خواه در بیانیه‌ای «حمایت راسخ» خود را از «مردم ایران که شجاعانه به خیابان‌ها ریخته‌اند» حمایت کرده و از دولت ترامپ خواسته «هر کاری را که ممکن است برای حمایت از این تظاهرات‌کنندگان شجاع» انجام دهد.

کروز یکی از نمایندگان جنگ‌طلب کنگره است و در دوران رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود در صورت ورود به کاخ سفید، در نخستین روز توافق هسته‌ای ایران را پاره خواهد کرد. او علاوه بر تدوین چندین طرح متعدد برای تحریم مردم ایران، به تمامی طرح‌های تحریمی دیگر نمایندگان کنگره آمریکا علیه ایران رأی موافق داده است. وی در مقاطع مختلف حمایت‌های خود را از طرح‌های براندازانه علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده است.

این سناتور آمریکایی علی‌رغم داشتن این سابقه عداوت با مردم ایران مدعی شده این حکومت تهران است که به تأمین نیازهای اولیه شهروندانش بی‌اعتنا است. 

«جان مک‌کین»، حامی سرسخت منافقین

«جان مک‌کین»، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در بیانیه‌ای حکومت ایران را به ظلم علیه مردم خود متهم کرده و نوشته است: «آمریکا کنار تظاهرات‌کنندگان شجاعی که خواستار آزادی، صلح، و پایان فساد در ایران هستند می‌ایستد».

«مک‌کین» هم جزو سناتورهایی است که بارها در اجتماعات تروریست‌های منافقین شرکت کرده است. او هم از مخالفان سرسخت برنامه موشکی ایران و از حامیان تشدید تحریم‌ها علیه این کشور است. 

«هیلاری کلینتون»، چهره مرموز فتنه 88

وزیر خارجه اسبق آمریکا و نامزد شکست‌خورده انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور  که گروهک تروریستی منافقین توسط او از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا خارج شد دیگر فردی است که از اغتشاشات اخیر حمایت کرده است.

او همچنین یکی از چهره‌های مرموز آمریکا با نقش‌آفرینی فعال در اغتشاشات پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در سال 1388 است. او در کتاب خاطراتش با عنوان «انتخاب‌های دشوار» اعتراف کرده که در زمان اغتشاشات سال 1388 طی مکاتبه‌ای با مسئولان توئیتر از آنها خواسته تعطیلی موقت این رسانه را به‌جهت نقشی که در ناآرامی‌های ایران دارد به تعویق بیندازند.

وزارت خارجه تحت امر کلینتون، همچنین ده‌ها برنامه موسوم به «ترویج دموکراسی» برای ارتباط‌گیری با مخالفان داخلی ایران بود.

 

 مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین در پیام تصویری که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد با سوءاستفاده از تجمع چندروزه اخیر برخی شهرهای تهران تظاهرات‌کنندگان را به آشوب و خشونت دعوت کرد.

 

سرکرده منافقین مدعی شد که اکنون زمان گسترش و جهش کانون‌های شورشی است؛ این در حالی است که این فراخوان توسط منافقین بیش از هر چیز نشان می‌دهد اعتراضاتی که قرار بود در انتقاد به اوضاع اقتصادی باشد، از مسیر خود منحرف شده است.

پیشتر در اغتشاشات آشوبگران در فتنه 88، گروهک منافقین با صدور بیانیه از اغتشاشات خیابانی در داخل کشور حمایت کرده بود.


 

«مایک پنس» معاون اول دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز به جمع حامیان اغتشاش در ایران پیوست.

بر این اساس پنس در پیامی توئیتری ضمن حمایت از اغتشاشگران در ایران مدعی بازداشت شمار زیادی از آنها شد.

وی با تکرار اتهامات واشنگتن علیه ایران، تاکید کرد به همراه ترامپ، با اغتشاشگران در ایران همراهی می‌کند.

گفتنی است طی روزهای گذشته شماری از مقامات و نمایندگان کنگره آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه از اغتشاشات در ایران حمایت کرده اند.

 

«سارا ساندرز» سخنگوی کاخ سفید در این پیام که در توئیتر منتشر شده آورده است: روزهایی که آمریکا نظاره گر سرکوب اعتراضات ایران بود گذشته است. آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است.

پیش از سارا ساندرز تعداد دیگری از مقامات آمریکایی از جمله «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور، با انتشار پیام هایی از اغتشاشات داخل ایران حمایت کرده بودند.

در این زمینه پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، تصریح کرده بود این مهم است که ما از اعتراضات در ایران حمایت کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین مدعی شده بود: این نتیجه رفتار رژیم است که به جای حل مشکلات شهروندان بر حمایت از سازمان‌های تروریستی متمرکز شده است.

تام کاتن، سناتور جمهوریخواه، نیز روز پنجشنبه خواستار «حمایت» از اغتشاشات ایران شد.

سناتور کاتن در این بیانیه از سیاست جمهوری اسلامی در منطقه انتقاد کرده و گفته بود: حاکمان ایران حتی بعد از آنکه میلیاردها دلار از محل لغو تحریم‌ها به دست‌ آوردند هم نتوانسته‌اند نیازهای اولیه مردم‌شان را تأمین کنند، شاید به این خاطر که بسیاری از این پول را برای کارزار شان در سوریه، لبنان، عراق و یمن خرج کرده‌اند.

 

 

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در بیانیه ای به مناسبت سال نو میلادی مدعی شد که حکومت ایران اکنون در معرض آزمون شهروندان خود قرار گرفته است.

هیلی در بیانیه خود با ذکر این ادعا که ایرانیان زمان زیادی است تحت سرکوب بوده‌اند و اکنون جرأت ابراز نظر پیدا کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد که آزادی و حقوق بشر پیروز شود.

ابراز نظر نماینده آمریکا در سازمان ملل تکرار سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آن کشور است که روز یکشنبه اعلام کرده بود ایالات متحده به دقت موارد نقض حقوق بشر در ایران را مد نظر قرار خواهد داد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در بیانیه خود کره شمالی، ونزوئلا و کوبا را به عنوان «حکومت‌های سرکوبگر» تقبیح کرد.

 


 

«ایوانکا ترامپ»، دختر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا هم در حساب کاربری خود در توئیتر از نا آرامی‌هایاخیر در کشور حمایت کرد.

او در حساب کاربری‌ایش در توئیتر نوشت: «روحیه قهرمانی و شجاعت تظاهرات‌کنندگان صلح‌جو در ایران مرا تحت تأثیر قرار داد. ما بایستی در کنار مردم ایران بایستیم که در جستجوی رهایی از ظلم هستند.»

ساعاتی قبل‌تر از این، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که فرصت اغتشاشات پراکنده در برخی شهر‌های ایران را بهانه مناسبی برای تأکید بر سیاست‌های ایران‌ستیزانه خود دیده برای چندمین بار در طی چند روز گذشته حمایت خود را از ناآرامی‌ها در ایران اعلام کرد.

وی با تکرار اتهامات بی‌اساس نوشت: «ایران به عنوان کشور شماره یک در حمایت از تروریسم دولتی، با سوابق متعدد نقض حقوق بشر که در هر ساعت رخ می‌دهد حالا اینترنت را تعطیل کرده تا معترضان صلح جو قادر به برقراری ارتباط نباشند. خوب نیست!.»

 موضع‌گیری‌های مکرر ترامپ برای آنچه به ادعای وی حمایت از مردم ایران است در حالی انجام می‌شود که وی از زمان ورود به کاخ سفید ایران‌هراسی و ایران‌ستیزی را یکی از محور‌های مهم تصمیمات سیاست خارجی خود قرار داده است.

ترامپ در سخنرانی سه ماه پیش از تأیید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای برجام خودداری کرد. او قبل از این سخنرانی، از مردم ایران با لفظ توهین‌آمیز «ملت تروریست» یاد کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین با امضای فرمانی شهروندان ایران را از ورود به خاک آمریکا منع کرده است.

 

 

«بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس با انتشار یک پیام توئیتری از آشوبگران در اغتشاشات ایران حمایت کرد.

جانسون در توئیتر خود نوشت: با نگرانی نظاره گر رویدادهای ایران هستم. این یک بحث اساسی است که شهروندان حق اعتراض مسالمت آمیز داشته باشند.

گفتنی است که روز گذشته در پی اعلام برخی از کانال های ضد انقلاب و به بهانه مشکلات اقتصادی، تعدادی از افراد آشوبگر در تهران و برخی شهرستان ها به خیابان آمدند و به آشوب و اغتشاش پرداختند.

پیش از این دولت کانادا و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل نیز از آشوبگران در ایران حمایت کرده بودند.

 


 

کانادا از اغتشاشات در ایران حمایت کرد در ادامه واکنش ها به اغتشاشات اخیر در ایران، وزارت خارجه کانادا هم مواضع آمریکا در قبال حمایت از اغتشاشگران را تکرار کرده است.

 
در حالی که حمایت های آمریکایی ها از اغتشاش ها در ایران ادامه دارد، وزارت خارجه کانادا هم بیانیه ای درباره این موضوع منتشر و موضع واشنگتن را تکرار کرده است.
 
طبق ادعای وزارت خارجه کانادا، اغتشاشگران افرادی هستند که در حال «تظاهرات مسالمت آمیز» هستند.
 
در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «کانادا از اینکه مردم ایران در حال اعمال حق اساسی شان برای اعتراض مسالمت آمیز هستند، دلگرم شده است».
 
وزارت خارجه کانادا همچنین بدون اشاره به اغتشاشگری اخیر در ایران، از مقامات این کشور خواسته که «به حقوق دموکراتیک و حقوق بشر احترام بگذارند».
 
در پایان این بیانیه مداخله جویانه هم آمده است: «کانادا به حمایت از حقوق اساسی ایرانی ها از قبیل حق آزادی بیان ادامه خواهد داد».


Advertisment