18:31
25 آذر 1396
2017.Dec.16

از نماز تا اربعین – تداوم، پویایی و ثمر بخشی هر حرکت درستی، در گرو سه عامل است. از نماز تا اربعین – تداوم، پویایی و ثمر بخشی هر حرکت درستی، در گرو سه عامل است. ادامه ...
لحظه وداع پیامبر (ص) با حضرت زهرا(س) چه گذشت؟ لحظه وداع پیامبر (ص) با حضرت زهرا(س) چه گذشت؟ ادامه ...
طبق روایت، زلزله بلایی برای عبرت گناهکاران است؛ اما زلزله‌ی اخیر گربانگیر بدبخت و بیچاره‌ها شد. ولی ثروتمندان مرتکب گناه (رشوه و ربا ...) می‌شوند؟! طبق روایت، زلزله بلایی برای عبرت گناهکاران است؛ اما زلزله‌ی اخیر گربانگیر بدبخت و بیچاره‌ها شد. ولی ثروتمندان مرتکب گناه (رشوه و ربا ...) می‌شوند؟! ادامه ...
توسل ترامپ به مکانیسم ماشه در سناریوی برجام علیه برجام توسل ترامپ به مکانیسم ماشه در سناریوی برجام علیه برجام ادامه ...
هیچ کس تماشاچی نمونه، همه بیان وسط هیچ کس تماشاچی نمونه، همه بیان وسط ادامه ...
ژئوپلیتیک قومی ـ مذهبی میانمار/ قدرت در برابر حقوق بشر ژئوپلیتیک قومی ـ مذهبی میانمار/ قدرت در برابر حقوق بشر ادامه ...
غربی‌ها نمی‌خواهند منطقه آرام باشد؛
رفراندوم کردستان پروژه نوین جهان غرب برای دوران پساداعش غربی‌ها نمی‌خواهند منطقه آرام باشد؛ رفراندوم کردستان پروژه نوین جهان غرب برای دوران پساداعش ادامه ...
نشست نقد و بررسی آرای برونو لاتور؛ علم هیچ سوال معرفت شناختی مطرح نمی کند/ من پراگماتیست هستم نشست نقد و بررسی آرای برونو لاتور؛ علم هیچ سوال معرفت شناختی مطرح نمی کند/ من پراگماتیست هستم ادامه ...
شعارهای تجمع مقبره کوروش فاشیستی بود/ پیوند فاشیسم و لیبرالیسم شعارهای تجمع مقبره کوروش فاشیستی بود/ پیوند فاشیسم و لیبرالیسم ادامه ...
استاد فلسفه پروفسور جان کوزی: آمریکا خشن است؛ نه به خاطر اسلحه استاد فلسفه پروفسور جان کوزی: آمریکا خشن است؛ نه به خاطر اسلحه ادامه ...
***- دکتر نیلوفر چینی چیان - «نقش و جایگاه گفتمان عدالت در سیاست‌ورزی» - (بخش ششم / پرواز عدالت – سده میانی)                    ***- دکتر نیلوفر چینی چیان - «نقش و جایگاه گفتمان عدالت در سیاست‌ورزی» - (بخش ششم / پرواز عدالت – سده میانی) ادامه ...
«باز روایت مناظره جامعه‌گرایان – لیبرال‌ها؛ راهی برای فهم دیگری » - موضوع نشست مرکز مطالعات خاورمیانه - گروه روندها فکری (بخش دوم / پایانی) «باز روایت مناظره جامعه‌گرایان – لیبرال‌ها؛ راهی برای فهم دیگری » - موضوع نشست مرکز مطالعات خاورمیانه - گروه روندها فکری (بخش دوم / پایانی) ادامه ...
آخرین وضعیت بررسی لایحه آخرین وضعیت بررسی لایحه "قانون جامع انتخابات" ادامه ...
کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها در شورای نگهبان تایید شد کدخدایی: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها در شورای نگهبان تایید شد ادامه ...
ابطال آرای منتخبان شورای شهر در برخی شهرها + جزئیات ابطال آرای منتخبان شورای شهر در برخی شهرها + جزئیات ادامه ...
۱۴ صندوق تهران مجددا کنترل می‌شود ۱۴ صندوق تهران مجددا کنترل می‌شود ادامه ...
چمران: تاکید هیات نظارت بر بازشماری ۱۰درصدصندوق‌های انتخابات شورای تهران چمران: تاکید هیات نظارت بر بازشماری ۱۰درصدصندوق‌های انتخابات شورای تهران ادامه ...
*** آمریکا: کره شمالی مایه دردسر است؛ تحریم‌ها تشدید شوند *** آمریکا: کره شمالی مایه دردسر است؛ تحریم‌ها تشدید شوند نمایش ...
خندوانه به سبک امریکایی خندوانه به سبک امریکایی نمایش ...
کشمیر - خالی کردن حرص نظامیان، با تخریب موتور سیکلت مردم کشمیر - خالی کردن حرص نظامیان، با تخریب موتور سیکلت مردم نمایش ...
شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 2 شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 2 نمایش ...
شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 1 شلیک پلیس امریکا به رهگذر بدون سلاح 1 نمایش ...
سیل فرانسه - پاریس سیل فرانسه - پاریس نمایش ...

■ برف و سرما در بیشتر مناطق کشور/ امدادرسانی به ۱۸۰۰ نفر در جاده‌ها

 نسخه قابل چاپ

 ارسال به دوستان

04 آذر 1396 - 00:00:00

مهر - در حالی که سازمان هواشناسی از تداوم برف و سرما در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور خبر داده، نیروهای امدادی شب گذشته ۱۸۰۰ شهروند گرفتار در جاده‌های برفی را نجات و اسکان دادند.

ایران پی ان – محیط زیست و طبیعت: پاییز گرم ایران در ماه اخر خود به سرما رسید. موج برف و سرما که از روز ۵ شنبه بخشهای وسیعی از کشورمان را در برگرفته همچنان در بسیاری مناطق ادامه دارد و در کنار رحمت الهی، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است. در حالی که براساس آمارهای هواشناسی، میانگین دمای هوای تهران در آبان ماه حدود ۲ درجه بیش از میانگین ثبت شده در سال‌های گذشته بود، پایتخت نشینان از روز گذشته شاهد باد و سرمایی بودند که آلودگی هوای این شهر را با خود برد و برای یازدهمین روز در سال ۹۶ هوای تهران پاک شد.

ارومیه سردترین مرکز استان کشور شد

اگر نصیب تهران از از موج سرما فقط برف در ارتفاعات و باد در شهر بود، در استانهای غربی کشور، در برخی مناطق ارتفاع برف به بیش از ۱۰ سانتیمتر رسیده است. در آذربایجان غربی بوکان با ۱۲.۳ میلی متر بیشترین میزان بارش را به خود اختصاص داده است. افت دمای ۴ تا ۶ درجه های هوا در آذربایجان غربی و ماندگاری هوای سرد تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت. همچنین ارومیه با ۳ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان گزارش شد. بر اساس اعلام هواشناسی آذربایجان غربی  امروز در پی ریزش توده هوای سرد اروپایی علاوه بر کاهش محسوس دما سبب بارش برف در برخی نقاط  استان شده است.

هم اکنون دمای هوای استان نسبت به روز گذشته بین  تا ۸ درجه کاهش داشته و مردم به سبب بارش باران و برف به سمت استفاده از وسایل گرمایشی روی آورده است. هم اکنون ارتفاع بارش برف در تکاب به سه سانتیمتر رسیده و فضای شهرهای جنوب استان کاملا برفی است.

سازمان هواشناسی استان همچنین اعلام کرده است فردا پنجشنبه از برودت هوا و نیز شدت بارشها کاسته می شود.

بارش برف در بیشتر مناطق اردبیل

در اردبیل از دیروز بارش برف در بیشتر مناطق استان آغاز شده است و پلیس راه اعلام کرده است که همراه داشتن زنجیرچرخ در جاده‌ها ضروری است‌. گزارش‌های رسیده در گردنه صائین در محور نیر-سراب، جاده اردبیل-سرچم، محور مشگین‌شهر-پارس‌آباد، محور رضی-گرمی و گردنه حیران در محور نمین-آستارا شاهد بارش برف هستیم و تردد در برخی از محورها بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست‌. بیشترین بارش برف در استان مربوط به شهرستان مشگین‌شهر با ۱۰ سانتیمتر بارش گزارش شده است. براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی سامانه هوای سرد و بارشی فردا از منطقه خارج شده و از روز یکشنبه تا اواخر هفته جوی آرام در استان اردبیل حاکم خواهد شد.

تعطیلی مدارس در برخی شهرهای آذربایجان شرقی

در آذربایجان شرقی پلیس راه اعلام کرده است که با توجه به بارش برف و لغزندگی جاده ها، رانندگانی که قصد سفر برون شهری دارند حتما وضعیت لاستیک وسایل نقلیه خود را بررسی کرده و ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ، برف پاک کن خودرو خود را آماده بکار کنند. در این استان نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با انجام ۱۸ فقره عملیات به بیش از ۹۵۰ فرد گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

همچنین نجاتگران مستقر در پایگاه ها  امداد جاده ای جمعیت هلال احمر استان علاوه بر کمک به هدایت خودروها و روان سازی عبور و مرور، نسبت به اسکان موقت ۴۳ نفر از در راه ماندگان در پایگاه های هلال احمر اقدام کرده و لوازم گرمایشی در میان  اسکان یافتگان توزیع کردند. همچنین شب گذشته هشت نفر از مصدومان حوادث جاده ای توسط نجاتگران هلال احمر به نزدیک ترین مراکز درمانی به محل حادثه جهت ادامه درمان انتقال یافتند.

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش در منطقه نظرکهریزی مدارس کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. همچنین در هشترود دوره پیش دبستانی شهری و روستایی تعطیل خواهد بود. در چاراویماق مدارس دوره پیش دبستانی شهری و روستایی و استثنائی تعطیل خواهد بود. همچنین مدارس مقطع ابتدایی(شهری و روستائی) با یک ساعت تاخیر راس ساعت ۹ شروع به فعالیت خواهند کرد. در شهرستان ورزقان مدارس کلیه مقاطع با یک ساعت تاخیر در ساعت ۹ شروع به کار کرد.

بارش برف در محور کرج-چالوس

بارش برف همراه با باد شدید و سرما، دیشب استان البرز را فرا گرفت و تردد خودرو ها را با مشکل مواجه کرد. وزش باد شدید، موجب شکسته شدن شاخه درختان در این استان شد. محور کرج- قزوین و طالقان بر اثر بارندگی لغزنده گزارش شده است.

رئیس پلیس‌راه استان البرز با اشاره به بارش برف در ارتفاعات استان به ویژه محور چالوس، گفت: در حال حاضر ترافیک در باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین محدوده پایانه مسافربری شهید کلانتری تا پل فردیس نیمه سنگین است.

وی در ادامه ترافیک در باند جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده پل فردیس تا پل کلاک و همچنین محدوده گرم‌دره را نیمه سنگین اعلام کرد.

به گفته رئیس پلیس‌راه استان البرز ترافیک در دیگر محورهای مواصلاتی استان جوی آرام و ترافیکی روان دارد.

نجات شهروندان گرفتار در برف و کولاک در کردستان

در کردستان خودورهای گرفتار در برف و کولاک در محور بانه-سقز با تلاش نیروهای راهداری و جمعیت هلال احمر نجات یافتند.

اولین بارش پاییزی در استان کردستان که از روز سه شنبه آغاز شده بود طی دیروز و امروز کماکان ادامه داشت و شدت بارش ها باعث شد تا تردد در جاده های استان با مشکل مواجه شود.

شدت بارش برف در بعضی از گردنه های استان طی شبانه روز گذشته باعث شد تا تردد در این مسیرها تنها با زنجیر چرخ ممکن شود و هم اکنون این روند کماکان ادامه دارد.

بارش باران و برف در استان کردستان همزمان شد با کاهش دما و به همین دلیل طی ۲۴ ساعت گذشته در اکثر شهرستان‌های استان کردستان دمای هوا به زیر صفر درجه کاهش پیدا کرد.

بارش برف که طی ۲۴ ساعت گذشته تعدادی از شهرستان های استان کردستان را فرا گرفته بود باعث شده تا بعضی از گردنه های ارتباطی استان مسدود شود.

دمای منفی ۱۲ درجه در شهرکرد

مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از افت شدید دمای هوا در شهرکرد خبر داد و گفت: دمای هوای شهرکرد به منفی ۱۲ درجه سانتی گراد رسیده است.

برف در محورهای شمالی سمنان

بارش برف در محورهای شمالی استان سمنان نیز موجب گرفتار شدن برخی خودورها در این محور شد.

امدادرسانی به ۱۸۰۰ نفر در برف ۱۰ استان کشور

نیروهای هلال احمر سمنان به شش خودروی در راه مانده در جاده دامغان-گلوگاه امداد رسانی کردند. بارش برف مناطق کوهستانی شرق مازندران را هم سفید پوش کرد. سازمان هواشناسی برای سواحل شرقی و مرکزی دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات سمنان ، افزایش ابر و بارش باران و برف پیش بینی کرد. ساکنان استان های شرق کشور هم شاهد وزش باد شدید خواهند بود.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۱۰ استان کشور،‌ گفت:‌ ۱۵۳ خودروی گرفتار در برف توسط ۳۱ تیم امدادی رهاسازی شده است. استان‌های آذربایجان‌های شرقی، غربی، اردبیل، البرز، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان،‌ گلستان و مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته متأثر از برف و کولاک شده است. 

وی با اشاره به امدادرسانی ۱۸۰۰ نفر در این زمینه، افزود:‌ ۲۷۲ نفر نیز اسکان اضطراری یافته‌اند. معاون عملیات سازمان امداد و نجات از رهاسازی ۱۵۳ خودروی گرفتار در برف خبر داد و اعلام کرد: نیروهای هلال‌احمر در تمام محورهای مواصلاتی جهت کمک به حادثه‌دیدگان در حالت آماده‌باش کامل هستند.

برف و باران در شمال و شمال شرق کشور ادامه دارد

سازمان هواشناسی با اعلام اینکه برای استان های خراسان شمالی، گلستان،مازندران و گیلان هشدار صادر می شود و بارش برف و باران ادامه دارد، تاکید کرد: در این مناطق علاوه بر بارش برف و باران، شاهد پدیده مه هستیم. 

معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر هم اعلام کرد که ۷ استان کشور در ۲ روز گذشته متاثر از سیل و آب‌گرفتگی و طوفان بوده و امدادگران به ۵۵۵ تن از هموطنان خدمات لازم را ارائه کردند.

شاهین فتحی با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی و طوفان از ۳۰ آبان تا ساعت ۶:۳۰ صبح ۳ آذر در ۷ استان کشور، گفت: در این مدت استان‌های ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس هرمزگان و گلستان تحت تاثیر بوده‌اند.

وی با اشاره به امدادرسانی در ۲۳ شهر و روستای استان های متاثر از سیل و آب‌گرفتگی و طوفان، اظهار کرد: بر این اساس ۲۳ تن از هموطنان با برپایی پنج دستگاه چادر از اسکان اضطراری استفاده کردند و ۴۳ واحد مسکونی نیز از سیلاب تخلیه شد.

فتحی به فعالیت ۴۰ تیم امدادی برای خدمت رسانی به هموطنان اشاره و اظهار کرد:  ۲۹۳ تخته پتو، ۱۱۹ تخته موکت، یک‌هزار و ۳۷۰ قوطی انواع کنسرو، ۲۶۰ کیلوگرم نایلون و ۱۰۵ ست شست و شو میان متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۷ استان کشور توزیع شده است.

سرمای منفی ۱۰ درجه در مناطق زلزله زده کرمانشاه

در کرمانشاه بارش باران مشکلات زیادی را برای زلزله زدگان چادرنشین ایجاد کرد. همچنین دمای هوا در برخی مناطق متاثر از زلزله این استان در ساعات شب به ۱۰ درجه زیر سفر رسید. بنا بر اعلام هواشناسی ریزش هوای سرد در منطقه که از پنجشنبه گذشته شروع شده تا صبح یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت و سبب می‌شود تا کمینه دمای شبانه در نواحی گرمسیری به نزدیک صفر و در مناطق سردسیر به ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر برسد.

 

 

 


Advertisment